17.07.2017 | Vojtěch Balon

Češi, Italové, Francouzi a Švédové mezi juniorskou elitou. Dobrý turnaj, shodli se trenéři

B o s k o v i c e - Francouzská osmnáctka mohla na ME v Boskovicích zkompletovat zlatý hattrick, nakonec se ale dostala "jen" do bojů o bronz proti Švédsku, který ovládla jasně 7:0. Finále pak opanoval český výběr výhrou 4:1 nad Italy. Trenéry či generální manažery všech čtyř elitních týmů jsme vyzpovídali hned po finálových bojích.

 
 
 

Čtvrté místo po prohře s Francií v boji o bronz obsadili Švédové. "Francouzi mají dobrý tým. V zápasech na takové úrovni si nemůžete dovolit žádné chyby. 7:0 vypadá jako jasný výsledek, ale i my jsme měli několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit," mrzelo Jona Redingera, šéfa švédské výpravy na ME. "Pojedeme domů a pokusíme se přijít na to, jak být za rok lepší," dodal na závěr.

Jak již bylo zmíněno, Francie se musela spokojit s bronzem. "S výhrou nad Švédskem jsem spokojený, ale pocity jsou smíšené. První zápas proti Itálii byl strašně těžký (Francie prohrála 1:2, pozn. red.) a i když se tým začal postupně zlepšovat, což vyvrcholilo výhrou 7:0 v zápase o bronz, mohlo to být i lepší," přiznal francouzský kouč Eric Perraudin. "Boskovice jsou hezké město, pivo je tady levné a dívky hezké," doplnil už na lehčí notu.

Italové se dostali do finále potřetí v řadě a opět v boji o zlato prohráli. "Hráli jsme nejlépe, jak dovedeme. Neuhráli jsme špatný výsledek. Bylo nám jasné, že budeme hrát hlavně z obrany, možná jsme měli i trochu smůlu, Češi si ale zlato zasloužili," přiznal generální manažer italského týmu Gianluca Tomasello. "Všechny týmy se pokouší dostat se do finále a nám se to podařilo třikrát v řadě. Bohužel jsme nikdy zlato nevyhráli, ale myslím, že jsme splnili náš cíl a vybojovali si šanci hrát o titul," řekl Tomasello.

"Musím říct, že tato parta kluků byla výborná. Měli sílu a disciplínu, což rozhodlo. Bylo to těžší, protože jsme museli otáčet utkání, ale jak jsem říkal, síla kolektivu se ukázala," pravil po vítězném finále český kouč Jiří Suhrada. "Byli jsme ve všech směrech trochu nad ostatními týmy, co se týče fyzické kondice i inline hokejových dovedností," vyjmenoval Suhrada plusy, které Čechy nasměrovaly ke zlatu.

 
Facebook
Partneři

Hlavní partneři

Mediální partneři


 
 
 
Fotografie