17.07.2017 | Vojtěch Balon

Trenéři ženských týmů promluvili. Náš výkon byl odrazem nálady v kabině, pravil Pancak

B o s k o v i c e - Český ženský tým na loňském evropském šampionátu obsadil čtvrtou příčku, letos si doma v Boskovicích dokráčel pro zlato před Francouzkami, Finkami a Italkami.

 
 
 

Italský ženský tým skončil na ME čtvrtý, když v boji o bronz padl 0:5 proti Finsku. "Byl to pro nás strašně těžký zápas. Finky dobře bruslily a měly velmi šikovné hráčky. V první polovině jsme dostaly tři góly, což tým položilo. Je těžké zareagovat na dva obdržené branky během tří minut," přiznala italská trenérka Martina Gavazziová. V prvním utkání proti Finsku na turnaji dokázaly Italky dvakrát skórovat, tentokrát ale vyšly zcela naprázdno. "Oproti prvnímu zápasu bylo těžší se prosadit, protože už znaly náš tým a uzavřely svou zónu," přiznala.

Finský kouč Sami Inkiläinen byl se ziskem bronzu spokojen. "Je to naše první medaile, takže převažují dobré pocity. Hráli jsme dobře a věřili v náš systém, což rozhodlo," řekl Inkiläinen, jenž měl ohledně šampionátu jako takového smíšené pocity. "Nějaké věci byly dobré, nějaké horší. Měli jsme nějaké problémy s překladem a dopravou hráček z letiště," přiznal.

Francouzští trenéři se po finálové prohře s Češkami rozhodli utkání nekomentovat, zato český trenér Mikael Pancak byl maximálně spokojen. "Holky náramně makaly už v přípravě na turnaj a během celého turnaje. Byla to skvělá parta, užívaly si to, měly dobrou náladu a výkon byl odrazem nálady v kabině. Jsem nadmíru spokojen," pravil. Loni skončily Češky čtvrté, letos turnaj jasně opanovaly. "Měly jsme úplně jiný tým než loni. Chyběly nám klíčové hráčky jako Kačka Mrázová a další, je to o úplně jiném týmu," přiznal Pancak.

 
Facebook
Partneři

Hlavní partneři

Mediální partneři


 
 
 
Fotografie